ט.ק.א. טכנולוגיה בע"מ - תיקון מכונות עיבוד שבבי ומערכות CNC
 
 
 
טל': 035519747
 
 
 
 
 
 
צור קשר
 
 
 
 
השדות המסומנים ב- * הם שדות חובה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מכונות לעיבוד שבבי

 
 
היכרות עם סוגים שונים של מכונות מאפשרת לבצע עיבוד שבבי ברמה גבוהה ומדויקת. אבל על מנת להבין מה ההבדל בין המכונות הללו, צריך לזכור את היתרונות שלהן ובמידת הצורך להתייעץ עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום.

יש סוגים שונים של מכונות לעיבוד שבבי ולכל אחת מהן תפקיד מעט אחר. מצד שני, המטרה של כל המכונות הללו היא להסיר בצורה בררנית ומדויקת חומר מגוש של חומר גלם שלם. חומר הגלם שעליו עובדים ומבצעים את העיבוד יכול להיות מתכת, אלומיניום, פלסטיק ועוד. יש סוגים רבים של חומרי גלם שעליהם מבצעים את העיבוד, כדי לייצר תוצרים חדשים שחולקים איתם את אותן תכונות ואת אותם יתרונות.
מבחינה טכנית, חשוב יותר להכיר את ההבדלים בין סוגים שונים של מכונות לעיבוד שבבי. למרות שכאמור כל המכונות מאפשרות לבצע עיבוד שבבי בצורה מדויקת וברמה גבוהה, לכל אחת מהן תכונות מעט אחרות. אז כדי לשלב את התכונות בתוך המכונה המתאימה, יש מקום להתייעץ עם בעלי מקצוע ולשמוע מה חוות הדעת שלהם על הנושא.

הבדלים בולטים בין סוגי מכונות לעיבוד שבבי


הנה למשל כמה סוגים בולטים של מכונות לעיבוד שבבי שבהן אפשר להשתמש על מנת להשיג מגוון רחב של מטרות:
  1. כרסומות – כפי שאפשר להבין מהשם, המטרה של כרסומת היא לאפשר כרסום עדין אך מדויק בתוך חומר הגלם המקורי. כרסומת יכולה לעבוד בצמוד אל בקר CNC וכך לאפשר את הפיקוח תוך כדי הפעולה עצמה. באמצעות כרסומות יוצרים מצב שבו מכל חומר הגלם המקורי והגוש שעליו עובדים, נותר רק חלק ספציפי שמתוכנן על פי הדרישות של הלקוחות.
  2. מחרטות – מחרטה מאפשרת לחדור פנימה אל תוך חומר הגלם ולשנות את האופי שלו. עם זאת, השינוי באופי לא פוגע בתכונות של חומר הגלם המקורי. אם רוצים לחרוט בתוך סוגים שונים של מכונות, עושים זאת באמצעות כלים מתקדמים שעובדים עם בקרי CNC ועיבוד שבבי.
  3. מקדחות – מקדחה היא ככל הנראה הפריט הכי מוכר ברשימה של מכונות לעיבוד שבבי. באמצעות מקדחות אפשר לבצע סוגים שונים של פרויקטים ולהתאים את התוצר לצרכים מדויקים. המקדחה משמשת לעיבוד של חומרי גלם שונים, היא מהירה ואיכותית ואפשר לשלב את העבודה איתה גם עם כרסומות או מחרטות.

איך בוחרים מכונות לעיבוד שבבי?


השאלה המתבקשת היא מה אפשר לעשות על מנת לבחור ולאתר מכונות מתאימות עבור פרויקטים של עיבוד שבבי. אפשרות אחת היא להתמקד בתכונות השונות של כל מכונה, על מנת לנסות לדעת מה מאפיין אותה ומה תהיה הדרך הכי נכונה להפיק ממנה את התועלת. לשם השוואה, אפשרות אחרת היא להתייעץ עם בעלי מקצוע ולנסות להבין איזו מכונה הכי מתאימה לכל פרויקט – אבל תוך דגש על המטרה שאותה רוצים להשיג.

בנוסף, כדאי לבחור מכונות לעיבוד שבבי על פי שיקולים של תחזוקה. בגלל עבודה צמודה ואינטנסיבית עם סוגים שונים של מכונות כאלה, הן דורשות תחזוקה יום יומית ולעיתים גם גירוז ושימון. מנגד, יש בכל זאת הבדלים בין אופי התחזוקה לכל מכונה וזה גם כן שיקול שאותו כדאי להכניס אל תוך מערכת השיקולים הרחבה.

החדשות הטובות מבחינתך הן שהמומחים של ט.ק.א. טכנולוגיה בע"מ יכולים לענות לך על השאלות הנפוצות. אם חשוב לך להשיג את המכונות הכי טובות ובמחיר הכי משתלם, הגעת למקום הנכון. יתרה על כך, אנו מתמחים ספציפית בפרויקטים של עיבוד שבבי. אצלנו משתמשים רק במכונות מעולות והתוצאה מדויקת.
 
 
 
 
 
ניסבאום 29, ביתן 15, בת-ים ת"ד 2227, 59121   |   טל': 5519747 - 03   |   פקס: 5512417 - 03   |   דוא"ל: tka@netvision.net.il